Jak vybrat ten správný kočárek?

Čekání na miminko je tím nejkrásnějším (a nejklidnějším) obdobím každé rodiny. Těšení s vámi určitě sdílí celá rodina a v budoucím pokojíčku už se vám jistě kupí hromádka výbavičky. Pokud ale s výběrem kočárku ještě čekáte – protože mít kočárek před porodem prý nosí smůlu – raději už nečekejte. Kočárek je totiž ze všech kousků výbavičky nejdůležitější. A shánět kočárek v šestinedělí asi nebudete, viďte?

Nezapomeňte, že kočárky budete ve skutečnosti potřebovat dva!

V průběhu jednoho roku maminky protřibují hned dva různé kočárky. Hluboký kočárek pro novorozené miminko a sportovní kočárek, když děťátko trochu povyroste. To je investice, která zasáhne rodinný rozpočet opravdu výrazně. Pokud se vám nechce zbytečně utrácet za dva kočárky, i pro vás existuje řešení.

Kombinované kočárky v sobě obsahují hlubokou korbičku i sportovní nástavbu. V některých sadách najdete i autosedačku. V jednom balení tak můžete pořídit kompletní cestovní výbavu pro miminko. Pokud hledáte chytré řešení – tak sáhněte po kombinaci.

Počet koleček a jejich typ: Dva nejdůležitější parametry

Než se pustíte do samotného výběru, ujasněte si, jak a kde budete kočárek nejčastěji používat. Bydlíte ve větším městě nebo na vesnici, kde o chodník nezavadíte? Budete s kočárkem cestovat hromadnou dopravou nebo autem?

• S kočárkem se budete pohybovat hlavně v přírodě? Pak sáhněte po tříkolce s nafukovacími kolečky. Nafukovací kolečka jsou větší, pružnější a jako dělaná na nezpevněné cesty. Na druhou stranu bývají těžší než kolečka pěnová, proto výrazně přispívají k celkové hmotnosti kočárku. Tříkolky bývají svižnější a snadno ovladatelné, ale na úkor stability, proto se více hodí do přírody, kde potřebujete hlavně obratný kočárek, který překoná i náročnější terén.
  • Pokud budete s kočárkem jezdit převážně ve městě, poohlédněte se po čtyřkolce s pěnovými otočnými kolečky. Konstrukce se čtyřmi kolečky je stabilní, což oceníte hlavně při překonávání obrubníků. A pěnová kolečka jsou zase velmi lehká a zbytečně nepřidávají kočárku na hmotnosti.

Máte jasno, jaký typ kočárku si pořídíte? Tak zbývá zvolit značku a model. Pečlivě si projděte katalogy i obchody a zkuste si kočárky skládat, rozkládat a zvedat. A než kočárek zaplatíte, vyzkoušejte, jestli se vám také pohodlně vejde složený kočárek do kufru auta.