Vyběhněte ven pro krásu a buďte u toho zatraceně sexy!

První jarní den již máme za sebou a nejedna z nás si začíná dělat starosti s přípravou na letní plavkovou sezónu. Často přitom zbytečně – začněte běhat a figuru do plavek bez problémů vytvarujete. S běháním můžete začít v jakémkoliv věku. A pokud překonáte počáteční odpor, půjde to skoro samo.

Každý běžec-začátečník se pere s počáteční motivací, začátky totiž bolí nejvíc. Proto je důležité, abyste se při běhu cítila příjemně. Soustřeďte se na tři věci – alespoň základní tréninkový plán, volbu vhodné trasy a kvalitní vybavení.

Nic to nechce, jen běž lehce

Zasvěcené asi poznaly tradiční golfový bonmot o technice hry, odborníci ale radí, že zlehka je třeba přistupovat i k běhání. Moc vysoké tempo je podle trenéra Aleše Tvrzníka základní chybou všech začátečníků. Běh v začátcích nemusí bolet, právě naopak. Pomalým během budujete vytrvalost a navíc se neutrápíte a s během neseknete. Nestyďte se běh střídat s chůzí, i to funguje. Pokud navíc chcete shodit, nejlépe se vaše tělo zbaví tuků právě při aerobním tréninku – tedy běhu v pomalém tempu.

I cesta může být cíl

Na motivaci má zásadní vliv také prostředí, ve kterém běháte. Někomu vyhovuje samota lesních pěšin, jiný dá přednost rušné cyklostezce ve městě. Lesní stezky ocení vaše smysly – les voní, cvrliká a zelená barva je balzámem pro oči i duši. Měkký podklad navíc ocení vaše kolena. Oproti tomu rušná cyklostezka je většinou plná bruslařů, cyklistů, pěších i běžců – využijte toho pro motivaci a také potěšíte svůj zrak pohledem na vypracované sportovce. Hned se poběží radostněji! Ale pozor, běžíte po tvrdém povrchu, a proto si pořiďte kvalitní boty.

Vím, že jsem sexy

A teď to nejdůležitější: jak být sexy už při běhu? Na běh se hodí přiléhavé a funkční oblečení. Proto sáhněte po vkusných legínách, ty samy o sobě vizuálně zeštíhlují a prodávají se doslova v nekonečném množství barev a vzorů. Na vršek oblečte funkční tričko, které odvádí pot a rychle schne – nebude vám tak chladno, až zastavíte. A pokud běháte i k večeru, nezapomeňte na bezpečnostní reflexní prvky. U běžeckého oblečení je to dnes již standard, pokud je na oblečení nemáte, postačí i samonavíjecí reflexní pásky.