V čem jsme oproti mužům silnější?

Tichý souboj mezi ženami a muži trvá již odpradávna, neboť i naši předci předháněli jeden druhého, kdo je v čem lepší, šikovnější a dovednější. Ačkoli si muži rádi přisuzují prvenství ve všech odvětvích, ženy jim vítězství nechtějí dát jen tak zadarmo, a proto se určitě i vy někdy zamyslíte nad otázkou, v čem jsme oproti mužům silnější? Možná se budete divit ale existuje hned několik věcí, které ženy zvládají na jedničku, zatímco muži za nimi jen chabě pokulhávají. Chcete-li vědět, v čem jsme oproti mužům silnější a kde jasně vedeme na plné čáře, pak si rozhodně nenechte ujít následující řádky!

V čem jsme oproti mužům silnější, aneb naše místo přece není jen u plotny!

Většina mužů ráda používá ženami nenáviděnou větu: ženy patří ke sporáku, tak je jejich místo! Milé dámy, buďte v klidu, tohle totiž vůbec není pravda! Ačkoli si muži myslí, že úkolem ženy je pouze vaření, praní, starost o děti a o domácnost, zatímco jejich dominanta je ve všech jiných oblastech, není tomu tak. Následující řádky vás o tom určitě přesvědčí!

1. Máme lepší paměť!

Hned zkraje začněme tím, že si ženy na rozdíl od mužů dokážou zapamatovat narozeniny a svátky všech příbuzných, nezapomínají na výročí, když jdou na nákup, nepotřebují si psát dlouhé seznamy, dokážou si zapamatovat, kdy které dítko vyzvednout ze školy nebo ze zájmového kroužku a do toho všeho jejich paměť hravě pojme data povinných očkování, návštěv u lékaře nebo preventivních prohlídek u zubaře. A pozor – to všechno bez nutnosti psát si diář!

2. Neskolí nás rýmička!

Muži neumí bojovat s nemocí, o tom žádná. Zatímco ženy zvládají při vysokých teplotách péči o děti a starost o domácnost a k doktorovi zajdou jen tehdy, kdy už je to vážně na umření, muže dokáže porazit obyčejná rýma. Podle odborníků ženy dokážou daleko lépe snášet bolest, což je dáno i tím, že na rozdíl od mužů měsíc co měsíc bojujeme s otravnou menstruací. Takže milé dámy, až vám příště vaše drahá polovička začne předhazovat, že se hodíte tak akorát k plotně nebo ke koštěti, zkuste mu ti připomenout.

3. Jsme psychicky odolnější!

Součástí dnešní moderní doby je i obrovská dávka stresu, v jejímž důsledku řada lidí trpí nejrůznějšími poruchami, neumí se soustředit, mají problémy se spánkem nebo nedokážou komunikovat s ostatními lidmi. Ženy, i v tomto odvětví máme jasně navrch, protože naše psychická stránka je daleko odolnější, nežli ta mužská. Něžné pohlaví se jednoduše umí daleko lépe vypořádat se stresem, dokáže překonat i složité situace a vždycky najde to správné řešení nebo ideální cestu, kterou se vydat.