Top 4 památky v Miláně

Evropské město, známé především jako město módy, je jedním z nejbohatších a druhým největším městem v Itálii. Při návštěvě Milána můžete ochutnat severoitalskou kuchyni a možná vás překvapí, že se tu častěji než těstoviny podává rýže a hlavní surovinou je maso. Miláno zná i mnoho fotbalových fanoušků a nadšenci motorových sportů. A jaké památky se nenechat ujít při návštěvě tohoto města?

Milánská katedrála Narození Panny Marie

Katedrála nazývaná  Duomo di Milano patří mezi největší katedrály svého druhu. Tento skvost najdete na náměstí Piazza del Duomo a je dlouhý téměř 150 metrů. Chrám je rozdělen na několik částí a jeho půdorys je ve tvaru kříže. Gotický unikát je dílem několika generací a ukrývá mnoho uměleckých děl vysoké hodnoty.

Divadlo La Scala

Operní dům La Scala je mnoha umělci považován za světovou špičku operní scény. Nachází se naproti náměstí Piazza della Scala v ulici Via Filodammatici. Divadlo má oficiální název Teatro alla Scala, postaveno bylo roku 1978 na místě kde stával kostel Santa Maria della Scala, poté divadlo Ducale, které roku 1976 vyhořelo. Vystupují zde špičkoví operní umělci z celého světa.

Kostel Santa Maria delle Crazie

Tato památka patří mezi Světové dědictví UNESCO a není se čemu divit. V dominikánském klášteře, připojeném ke kostelu, se nachází světově známý obraz Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Klášter s kostelem byl postaven v letech 1463-1497 a v roce 1943 byl vážně poškozen při bombardování města. Po válce byl kostel částečně zrekonstruovaný, stejně tak i klášter.

Galerie Viktora Emanuela II.

Mezi nejkrásnější místa Milana patří bezesporu zasklená nákupní Galerie Viktora Emanuela II. Architektonický úkaz ze skla a oceli, který navrhl architekt Giuseppe Mengoni najdete na náměstí Piazza del Duomo. Poprvé v dějinách je Zastřešená ulice místem, kde se lidé nejčastěji schází a nakupují ve vyhlášených obchodech plných módy.

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.