Nože pracovní i outdoorové mohou mít řadu využití. Rozhodující je vždy kvalita

Ať již hledáte nůž pro libovolný účel, vždy je důležité, aby měl kvalitní čepel i dobře zpracovanou rukojeť, která padne do ruky. Jedině tak bude bezpečným a precizním nástrojem ve vašich rukou. Existují jak nože třeba pro vyřezávání ze dřeva, tak kuchyňské nože nebo také speciální kategorie nožů taktických, jinak řečeno bojových. Všechny tyto nože mají u kvalitních výrobců bohatou historii a nožařskou tradici.

Síla švédské oceli

Pokud hovoříme o tradici, tak jeden nejtradičnějších výrobců nožů pochází ze Švédska. Zde se tradice výroby těchto nožů píše již od 19. století. Jedná se konkrétně o nože značky Morakniv, která nabízí nože pro celou řadu využití. Velkou výhodou je výborný poměr kvality a ceny. V nabídce tohoto výrobce najdete:

• Pracovní nože
  • Outdoorové nože

Všechny tyto nože jsou zároveň rozděleny do několika sérií. Také při výrobě nožů se zde projevil švédský důraz na jednoduché a elegantní provedení. Přitom je zde využita velmi kvalitní ocel. Výrobce využívá rukojetí z plastu nebo březového dřeva. S ohledem na pracovní nože nabízí jak klasické kuchyňské nože pro mnoho účelů, tak třeba rovněž nože řezbářské. V případě outdoorových nožů je zde celá plejáda použití, které se hodí jak cestovatelům, tak běžným turistům třeba pro pobyt v přírodě.

Ruská stará škola a západní prvky

Velkou tradici výroby mají nože také v Rusku. Mezi velmi známé výrobce patří firma z Petrohradu. Jedná se o ruské nože Kizlyar, přičemž firma se snaží ve své produkci právě kombinovat ruskou nožařskou tradici s příměsí západních prvků. Výroba těchto nožů probíhá nejnovějšími technologiemi a použity jsou vysoce kvalitní materiály. Jak jsme si řekli v úvodu, to je samozřejmě základ kvalitního nože. Rukojeti jsou zpravidla z kompozitních materiálů, případně u některých outdoorových modelů je použit kavkazský ořech. Jednou ze sérií taktických nožů pak dokonce používá i ruská armáda, což svědčí o jejich prémiové kvalitě.

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.