Nejlepší šampony na vlasy

V dnešní době, kdy na trhu najdeme tak velké množství šamponů, je opravdu náročné vybrat si ten správný. Základem je znát svůj typ vlasů a jakou péči potřebuje pokožka hlavy. S tím nám nejlépe poradí kadeřník.

Volba správného šamponu tedy závisí na typu vlasů. Podle toho se totiž liší složení daného šamponu. Obsahují totiž řadu nejrůznějších látek, které se pozitivně, ale i negativně promítají do výsledného efektu. Jsou látky, kterým bychom se měli ve vlasové kosmetice vyhnout, pokud chceme, aby vlasy byly zdravé a krásné. Proto si připomeňme 3 nejčastější negativní složky šamponů, které jsou sice přínosné z kosmetického hlediska, ale z toho zdravotního vůbec.

Parabeny, ftaláty a sulfáty

  • Parabeny obsahuje většina běžně dostupných šamponů v drogeriích. Používají se především kvůli prodloužení délky spotřeby. Je ovšem prokázané, že parabeny mohou nepříznivě ovlivňovat procesy v těle. Při dlouhodobém používání šamponu obsahující parabeny dochází k narušení pokožky, projevující se jejím svěděním.
  • Sulfáty zvyšují pěnění šamponu a vyvolávají tak mylný pocit, že šampon „funguje“. Nejčastěji využívané sulfáty SLS a SLES ničí, stejně jako parabeny, ochrannou bariéru pokožky a navíc dráždí kůži a oči.
  • Ftaláty mají vliv na mnohé poruchy orgsnismu především proto, že se postupně uvolňují do ovzduší a ohrožují zdraví člověka. Mají vliv i na vnitřní orgány, také s sebou nesou riziko snížení plodnosti a nesprávného vývoje plodu.

A co takhle přírodní šampon?

Pokud se budeme chtít vyhnout působení negativních látek šamponu, postačí nám sáhnout po takovém, který je na přírodní bázi a chemické látky neobsahuje. Nejsnadnější bude poohlédnout se po produktech, které mají certifikát zaručující, že v nich chemii nenajdeme.  Neexistuje lepší šampon než ten, který je vyrobený přírodně a nečeká nás z něj zdravotní problém. Proč si tedy takový šampon nevyrobit. Jen je potřeba určit si bylinky, které jsou pro náš typ vlasů nejlepší.

  • Normální vlasy – pampeliška, jetel, přeslička
  • Jemné vlasy – majoránka
  • Suché vlasy – levandule, černý bez, meduňka, šalvěj, kořen kostivalu
  • Lámavé vlasy – rozmarýn
  • Mastné vlasy – kopřiva, bříza, mateřídouška, řeřicha, jahodník
  • Lupy – máta, bříza, kostival, kopřiva

Tip: Pro lepší růst vlasů dodejte kopřivu, šalvěj, bazalku, rozmarýn a třezalku tečkovanou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.