Co mohou signalizovat návaly horka a co proti nim zabírá

Návaly horka jsou stav, kterému se s největší pravděpodobností žádná žena nevyhne. Neodmyslitelně totiž patří k menopauze, neboli přechodu, který představuje jednu z životních etap. Nepříjemné návaly ale nemusí signalizovat pouze přechod, může za ním stát i něco úplně jiného.

Proč vznikají návaly horka?

Návaly horka lze popsat jako nepříjemné pocity, při kterých máte pocit, že je vaše tělo v plamenech. Zpravidla se objevuje v horní polovině těla, kde dokáže potrápit především obličej a ruce. Jak jsme již zmínily výše, za vnikem návalů nemusí nutně stát jen menopauza, se kterou jsou ale návaly horka často spojovány.

  • Přechod neboli menopauza

    Ačkoli to nemusí být jediný důvod, zmíníme menopauzu jako první příčinu, kvůli které ženy návaly spojené s pocity horka postihuje. Jedná se o stav, při kterém tělo ukončuje jednu životní etapu a připravuje se na vstup do nové životní etapy.

  • Štítná žláza

    Konkrétně pak její nesprávná funkce může způsobit, že vás postihnou návaly horka, které rozhodně nepřehlédnete. Tělo se při tomto stavu s nesprávnou funkcí štítné žlázy vyrovnává tak, že se třese a vás polije ono známé horko.

  • Psychický stav

    Možná vás to překvapí, ale za nepříjemnými pocity horka, u kterých máte dojem, že se vaše tělo přehřívá a vy s tím nemůžete vůbec nic dělat, může stát i váš psychický stav. Psychika s námi dokáže dělat různé věci, nemusí se nutně jednat jen o rozčilení nebo stres.

Co zabírá na návaly horka?

V první řadě je potřeba se uklidnit, zhluboka dýchat a jednoduše si odpočinout. Rozhodně není na místě v takové situaci panikařit. Určitě je dobré, pokud se postavíte k otevřenému oknu nebo si zajdete na čerstvý vzduch. Pomoci může i otevřená lednice.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.