Jak se připravit na cestu na dovolenou

Léto si pomalu ukrajuje z druhé poloviny prázdninového koláče, což ale neznamená, že před vámi stále ještě nemůže být onen vytoužený dovolenkový čas, na který se určitě nesmírně těšíte a netrpělivě odpočítáváte poslední dny do odjezdu. Ať už se chystáte do zahraničí nebo zůstanete na půdě naší krásné země, určitě se vám bude hodit náš dnešní článek, který vám poradí, jak se připravit na cestu na dovolenou. Vydáváte-li se na dovolenou autem, pak je potřeba myslet nejen na kontrolu jeho stavu, ale vyrážíte-li s dětmi, pak musíte brát v potaz i dostatečné množství zábavy, která vaše děti zaujme nejlépe po celou cestu. Dali jsme dohromady několik tipů, jak se připravit na cestu na dovolenou a ukryli jsme je pro vás do následujících řádků. Díky nám určitě na nic nezapomenete!

Jak se připravit na cestu na dovolenou, aneb bezpečně za odpočinkem!

Odjet na dovolenou je fajn, ovšem příjemnému pobytu u moře, v rodinném kempu nebo zkrátka kdekoli, kde si chcete užít vytoužené volné dny bez všech pracovních povinností a každodenních starostí, předchází poměrně složitá příprava. Zvláště chcete-li se vydat na delší cestu autem a navíc s dětmi sedícími na zadních sedadlech. Na co byste tedy neměli zapomenout?

• Kontrola vozidla

Pokud na dovolenou jedete autem, pak by vaše pozornost měla být věnována v první řadě jemu. Vzhledem k tomu, že řidiči chodí se svými motorovými miláčky na pravidelné servisní kontroly, nemusíte před dovolenou utrácet peníze za servisní prohlídku. Tam se vydejte pouze v případě, kdy máte podezření na nějaký problém nebo poruchu. Do auta nalijte dostatečné množství letní směsi do ostřikovačů, zajistěte potřebné množství benzinu a zkontrolujte vzduch v pneumatikách.

• Zábava pro děti

Nezáleží na tom, jak daleko se na svou dovolenou autem vydáváte. Pokud jedete s dětmi, pak musíte myslet na různorodou zábavu, kterou se budete během cesty snažit děti zabavit, aby vám na zadních sedačkách nevyváděly, neskákaly jako opice nebo nekřičely na celé auto. Doporučujeme mít množství pohádek na CD nebo DVD, neuškodí ani oblíbené hračky a pokud se vašim dětem nedělá během jízdy špatně, pak s sebou můžete vzít i pastelky a omalovánky.

• Přehled o cestě

Ještě než se vydáte na cestu, měli byste mít jasnou představu o celém jejím trvání. To znamená znát předpisy i jiných zemí, pokud přes ně pojedete, měli byste rovněž vědět, kde se dá natankovat co možná nejlevněji a na škodu není ani znát zadní cestičky, na kterých ani teď v létě nebudete riskovat zácpu a přeplněnou špičku. Vrátíme-li se k cestování s dětmi, pak vám doporučujeme vyrazit večer, aby většinu cesty mohly prospat, díky čemuž vám odpadne starost o jejich zabavení.