Jak chránit nemovitost proti ptactvu?

Myslela jste si, že ptactvo je problémem hlavně velkých měst a jejich center, kde hyzdí místní historické budovy a také jejich sochy? Rozhodně ne. Jak se ukazuje, jedná se o problém, který může trápit každého, kdo vlastní dům. Jak proti nim bojovat?

Pomůže instalace zábran

Kdo bydlí v domě, ten jistě potvrdí, jaký problém mohou dělat vlaštovky, které si staví hnízda, nebo také množství holubů, které konkrétní nemovitost doslova okupují. Hlavním cílem je zamezit ptákům to, aby na budově našly svá útočiště. Zábrany proti vlaštovkám, stejně jako holubům a jinému ptactvu zamezí fasádu poškozovat. Jejich úkolem je vytvořit překážku v tom, aby mohl pták bezpečně přistát. Díky tomu změní směr letu a zamíří jinam.

Nejčastěji ve formě hrotů

Jak taková ochrana vlastně vypadá? Možná jste ji na řadě nemovitostech již viděla. Jedná se o speciální hroty, které se instalují tam, kde existuje prostor pro přistání ptáků. Rozhodně se není třeba bát, že by ptákům ublížily. Hroty proti ptactvu mají vytvořit pouze takový povrch, na kterém ptá nepřistane. Do kontaktu s daným hrotem vůbec nepřijde. Když se podíváme na možnosti jejich umístění, tak je hned několik prostorů, kam by se měly instalovat. Jedná se o:

  • Římsy
  • Parapety
  • Fasády

Instalace je hračkou

Určitě je vhodné, aby instalaci zajistil někdo, kdo se ve výškách pohybuje a bude dobře zajištěn. Pokud jde o samotné uchycení, tak existují hned dva způsoby. Pokud není problémem zasáhnout přímo do samotné fasády, jeví se jako nejlepší řešení přišroubování hrotu k nemovitosti. Pokud by byl zásah z jakéhokoliv důvodu problematický, tak se dá požít kvalitní stavební lepidlo. Vzhledem k nízké váze hrotů je dokáže bez problémů udržet, a to bez jakéhokoliv rizika. Kromě standardních lepidel lze požít i varianty transparentní, které jsou spojeny s lepším estetickým výsledkem.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.