Co je k vidění na Mallorce

Mallorca je největší z Baleárských ostrovů, které geograficky patří Španělsku. Z celého roku je 300 dní zalitých sluníčkem, takže je ostrov jako stvořený pro dovolenou v kterékoliv roční době. Právě celoročně příznivé podnebí je důvodem, proč se sem na zimu sjíždí senioři z celé severní Evropy.

Chystáte se sem taky? To je velmi dobré rozhodnutí. kromě slunce zde na vás čeká úchvatná příroda, majestátní pohoří Serra de Tramuntana, kříšťálová voda a nádherné písečné pláže. A všude kolem malebná přímořská městečka. Najdete zde i památky na velmi bouřlivou minulost: Mallorku v průběhu času obývali Římané, Maurové i Byzantinci. Dobýt ji se pokoušeli také Barbarští piráti ze Severní Afriky (16. století). Kvůli nim bylo podél pobřeží postaveno na 84 obranných věží.

Zajímavá místa historická

Už samotné hlavní město Palma de Mallorca vás naprosto uchvátí svou historií a památkami. Městu dominuje katedrála Panny Marie (také La Seu – katedrála světla), a gotický hrad Castell de Bellver (krásný výhled) z období Jakuba II. Mallorského (1243 – 1311). Byzantské období připomínají základy baptiseria s trojlistou nádrží na vodu a Arabové zde zanechali například původní ohromný královský palác La Almudaina.z 10. století. Ten později dostal gotickou podobu, ale mnoho orientálních prvků zůstalo zachováno.

Horské historické městečko Valldemossa se pyšní kartuziánským klášterem z konce 14. století. Pobýval zde svého času i Frederik Chopin se svou přítelkyní, spisovatelkou George Sandovou. Známou turistickou atrakcí na ostrově Mallorca je i klášter Lluc ze 13. století. Pro místní obyvatele je to posvátné a nejvýznamnější poutní místo, protože klášter ukrývá sochu černé Madony (Moreneta).

Přírodní zajímavosti

Pohoří Serra de Tramuntana s nejvyšším vrcholem Puig Major na severozápadě ostrova je šněrovaná pěšími stezkami, z nichž nejznámější Trasa Suchého kamene navazuje na mnoha místech na staré cesty vytvořené horskými komunitami. Po nich zůstaly také terasovitá pole s důmyslným systémem odvodu povrchové vody a připomínají tak původní harmonické soužití člověka s přírodou.

Za návštěvu rozhodně stojí i jeskynní komplex na východě Mallorky, poblíž městečka Porto Cristo. Komplex tvoří čtyři jeskyně: Černá a Bílá jeskyně, jeskyně Luise Salvadora a jeskyně Francouzů. Sahají do hloubky 25 metrů a společně nabízí 4 kilometry nádherné podívané.

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.