5 signálů, podle kterých poznáte vyhoření v práci

Každé ráno vstáváte s nechutí, při představě dalšího pracovního dne se vám nervózně obrací žaludek, do vykonávání zadaných úkolů se doslova musíte nutit a máte pocit, že vás nic na světě nebaví. Popsané příznaky naznačují tomu, že se ve vašem případě jedná a vyhoření v práci, což má za následek celkovou nespokojenost s vaším životem, absolutní vyčerpanost a negativní pohled na svět.

Jak poznat vyhoření v práci?

Určitě jste slyšeli o syndromu vyhoření, který se nepříjemně zapsal do života mnoha lidí. Nejčastější příčinou vzniku těchto stavů bývá práce, která do vašeho života najednou přestane vnášet uspokojení. Vy tak začnete pochybovat sami nad sebou, vedená činnost vás přestane bavit a to se negativně projeví na vašem výkonu. Sepsali jsme pro vás celkem pět příznaků vyhoření v práci.

Příznak první: Pracujete méně

Vyhoření můžete v první řadě poznat tak, že se vaše pracovní nasazení výrazně snížilo. Máte-li tu možnost, podívejte se, jaký byl váš pracovní výkon před nástupem těchto pocitů a jakých pracovních výkonů dosahujete není. Pokud zaznamenáte výraznou změnu, pak se ve vašem případě jedná buď o signál toho, že je čas změnit práci nebo jde o syndrom vyhoření.

Příznak druhý: Nemůžete se soustředit

Dalším příznakem vyhoření v práci je neschopnost soustředit se a věnovat něčemu plnohodnotnou pozornost. Při vyhoření se vaše tělo potýká se stresem, který ovlivňuje váš mozek a ten vám brání se soustředit, rozumně řešit problémy nebo se rozhodovat správně.

Příznak třetí: Nerozumíte si s kolegy

Jestliže jste si až do dnešního dne s vašimi kolegy v práci výborně rozuměli a nyní  mám jejich přítomnost leze na nervy, často s nimi přicházíte do konfliktů  a neumíte se bránit jejich argumentům,  pak u vás pravděpodobně nastal syndrom vyhoření. Ten se v mezilidské komunikaci projevuje i tak, že ačkoli s někým mluvíte, duchem jste někde úplně jinde.

Příznak čtvrtý: Postrádáte motivaci

Ačkoli ne každý z nás měl to štěstí, že se mu naskytla příležitost pracovat v odvětví, kterého baví, měl by si každý z nás na svém zaměstnání najít něco pozitivního. Pokud ale pro zadané úkoly a jejich svědomité vypracování zničehonic postrádáte i tu sebemenší motivaci, pak se bohužel potýkáte se syndromem vyhoření.

Příznak pátý: Pociťujete nevolnost

Pokud do práce chodíte žaludkem jako na vodě a při představě, z dalších minimálně osmi hodin strávíte v zaměstnání, je vám špatně nebo se dokonce potíte, pak vám představujeme náš poslední signál vyhoření v práci. Mnoho lidí se v těchto stavech už ráno probouzí nervózní, mají sevřený žaludek a do zaměstnání tak odchází s odporem.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.