10 nejlepších pláží v Turecku

Turecko patří k oblíbeným destinacím pro letní dovolenou. Díky klimatickým podmínkám si můžeme turecké pláže užít také v době, kdy u nás už naplno propukl sychravý podzim. Pojďme si odhalit ta nejlepší letoviska a nejkrásnější místa, kde se dá v Turecku pobýt.

Pláž Ölüdeniz (Modrá laguna)

Oblíbené místo na jihovýchodě Turecka, kde je mořská hladina permanentně klidná. Průzračná voda nabízí nejkrásnější odstíny modré a spolu s piniovými háji a okolními kopci tvoří nádherné scenérie.

Pláž Kleopatra

Nádherná písečná pláž nedaleko krápníkové jeskyně Damlatas v oblasti Alanya je vyhledávaná nejen pro svoji snadnou dostupnost. Údajně si vody a písku tady užívala sama Kleopatra, jíž tento kousek ráje věnoval Marcus Antonius. Nabízí dostatek prostoru k odpočinku a také úchvatný výhled na hrad, k němuž odsud vede lanovka.

Pláž Konyaalti

Tuto poklidnou pláž najdete v Antalyi. Tvoří ji z části šedavý písek, Zbytek tvoří oblázky. Hory v pozadí a útesy po obou stranách pláže tvoří dechberoucí scénu a voda je nádherně čistá, takže je toto místo stvořené pro nadšené plavce a milovníky opalování.

Pláž Lara

I tazo dlouhá pláž s tmavým pískem a malými oblázky se nachází ve městě Antalya, ve čtvrti Lara.Na své si zde přijdou všichni, kdo hledají klidnou čistou pláž pro relaxaci, ale i ti, kteří si chtějí užívat turistických atrakcí a pohodlného zázemí místních hotelů a restaurací.

Pláž Patara

Kdysi zde stávalo velkolepé starověké město, jehož trosky jsou k vidění nedaleko. Dnes je to především jedna z největších pláží v Turecku, která sem láká turisty toužící po klidu a relaxaci. Kvůli výskytu mořských želv pod speciální ochranou si sice neužijete vodní sporty, kouzlo místa vám to ale vynahradí.

Pláž Olympos

Pokud hledáte přírodní pláž s romantickou atmosférou, zkuste národní park Olympos o vesničky Cirali na břehu Levantského moře. Nenajdete tady žádné luxusní hotely ani rušné turistické resorty, za to na pláži hejno mořských želv. Olympos je zároveň místo protkané mýty a historií – jeden ze zdejších kopců, na němž plane záhadný oheň, je podle legendy domovem bájné Chiméry.

Pláž Cirali

Pláž Cirali je víc zaměřená na turistický ruch, díky své délce naštěstí nebývá přeplněná. Stínu tu sice moc nenajdete, hotely ovšem mívají vlastní slunečníky. Křišťálově čisté azurové moře je i během září příjemně teplé, perfektní pro plavání i potápění.

Pláž Altinkum

Pláž je sice malá a v sezóně tedy dost plná, místní obchůdky a bary,masáže i samotná zátoka se zlatým pískem jsou tu jednoznačně proto, aby vám zlepšily náladu. Můžete se odtud také vydávat na výlety lodí po okolí.

Pláž Kaputas

Úchvatná písečná pláž Kaputas leží na cestě do centra města Kas. Je ukrytá mezi skalami v odlehlé zátoce a od okolního světa ji dělí 170 kamenných schodů. Dnes už pláž disponuje běžným vybavením včetně toalet, sprch a občerstvení, přesto si ale zachovává svůj malebný přírodní ráz.

Pláž Icmeler

Romantická, klidná a čistá pláž leží asi 8 km od města Marmaris a je plná kaváren a barů. Restaurace obvykle mají bohatou nabídku za příznivé ceny a také bezplatnou wi-fi, což nebývá zrovna obvyklé.