Cestování

10 nejkrásnějších pláží Chorvatska

Chorvatsko je pro české turisty poměrně snadno dostupná destinace, kam jezdí už desítky let. Jadranské moře je čisté a pláže rozmanité, takže si tu každý najde to své.

Vybrat nejkrásnější pláže není snadný úkol. Jednak se každému líbí něco jiného, jednak jich je tolik a nejde jmenovat všechny. .Nezbývá tedy, než dát na hlad lidu a představit si ty pláže, které zaujaly většinu návštěvníků.

Banje – Dubrovnik

Banje je neznámější pláží v Dubrovniku. Nachází se v bezprostřední blízkosti historického centra města s výhledem na hradby starobylého Dubrovníku. Moře je teplé a čisté, zábava na pláži Banje nepřestává dlouho do noci.

Zrće

Říká se jí »chorvatská Ibiza« a je považována za nejkrásnější jaderskou pláž. Je pokrytá souměrnými oblázky a obklopená čistým mořem. Pláž Zrće na ostrově Pag bývá cílem milovníků vodních sportů a dobré zábavy. Konají se tu různé festivaly a jiné akce, zábava tu trvá 24 hodin denně.

Kraljičina Plaža

Nejdelší a nejznámější pláž v městešku Nin, asi 15 km od Zadaru, vděčí za svůj název manželce prvního chorvatského krále Tomislava, která prý tuto pláž pravidelně navštěvovala spolu s královskou rodinou. Teplé moře s dlouhou mělčinou je rájem pro rodiny s dětmi.

Brač – Zlatni Rat

Nejznámější pláž na Jadranu se nachází v Bolu na jižním pobřeží ostrova Brač. Je jednou z nejpřitažlivějších přírodních krás Jadranu. Moře obklopuje takřka půl kilometru vyčnívající oblázkový mys, který je částečně porostlý lesem,který slouží jako přirozená ochrana před silným sluncem. Ráj surfařů.

Rajska Plaža

Najdete ji v Loparu na ostrově Rab, měří asi 1,5 km a v oblibě ji mají rodiny s dětmi. Nejen kvůli písku, ale i díky mělké vodě desítky metrů daleko od pláže. Zároveň je na ní spousta zábavy i příležitostí ke sportování.

Rabac – Girandella

Istrijská pláž Girandella ve městě Rabac na jihovýchodním pobřeží je živé turistické centrum s bohatým nočním životem. Centrum spojuje s pláží 1,5 km dlouhá promenáda, můžete se také vydat za dobrodružstvím na potápěčské safari. Na dně v blízkosti pobřeží totiž leží mnoho ztroskotaných lodí.

Baška – Vela Plaža

Najdete ji na ostrově Krk, mnohými je považovaná za vůbec tu nejkrásnější z celého Chorvatska. Táhne se podél celého letoviska, tvoří ji drobné kamínky a hrubší písek. To, co ji dělá nádhernou, je úžasný výhled na pohoří Velebit naproti na pevnině.

Punta Rata

Absolutní perlou Makarské riviéry, jednou z nejnádhernějších pláží Evropy a možná i světa je pláž Punta Rata u letoviska Brela. Je tvořena oblázky a lemovaná krásnými borovicemi. Má působivou okolní krajinu a díky svěžímu mistralu tu ani v létě není nesnesitelné horko.

Podgora

Podgora je vyhlášené dlouhými oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Na některých místech najdete také příjemný písek. Pláže lemují vzrostlé borovice, které poskytují příjemný stín. Místo je vhodné pro potápění, jachting a windsurfing.

Korčula – Pupnatska Luka

Na jižní straně ostrova Korčula leží zátoka a pláž Pupnatska Luka. která uchvátí svou krásou i zkušené cestovatele. Sice je hůř přístupná, takže není úplně v ohnisku zájmu turistů, ale základní vybavení včetně restaurace má. Objevovat ji se vyplatí od moře, například na plachetnici.

Předchozí článekDalší článek